Atrakcje Juraty i okolic

Jurata to jedna z tych miejscowości nad polskim morzem, do której chętnie podróżują nie tylko mieszkańcy naszego kraju, ale także turyści z innych krajów. Czego można spodziewać się wybierając się na wypoczynek do Juraty?

Piękna przyroda

Jurata znajduje się na Półwyspie Helskim, mniej więcej w środku drogi do samego Helu. To właśnie tam znajdziesz piękno helskiej przyrody, która przyciąga rzesze turystów każdego roku. Molo w Juracie pozwala na cieszenie się pięknymi zachodami słońca, chowającego się w falach Zatoki Gdańskiej. Piękne lasy i piaszczyste plaże dają ludziom wytchnienie od codziennego zgiełku i wysiłku. Piękno przyrody można podziwiać także z wieży widokowej, której położenie pozwala na cieszenie się panoramą nie tylko Juraty, ale także sporej części całego Półwyspu Helskiego.

Zabytki historii

Jurata, podobnie zresztą jak cały Półwysep Helski, jest także miejscem, gdzie można podziwiać wiele zabytków historycznych, głównie tych związanych z historią II wojny światowej. To w bezpośredniej okolicy bronili się dzielnie polscy żołnierze w pamiętnym wrześniu 1939 roku, potem również Niemcy stawiali swoje baterie obrony wybrzeża, pozostałości ich fortyfikacji również można spotkać w okolicach Juraty.

Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza pozostałe w morzu budynki będące niemieckim poligonem doświadczalnym dla torped, nad jakimi pracowano podczas prowadzenia działań wojennych.

Okolice Juraty

Podczas pobytu w Juracie warto również udać się do innych, pobliskich miejscowości. Na przykład w Jastarni znajdziesz również wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, na czele z piękną latarnią morską, skierowaną w stronę morza. Poza latarnią warto również zwrócić uwagę na Chatkę rybacką, będącą obiektem zabytkowym. Zgromadzone w niej eksponaty pozwalają na ujrzenie dawnego życia rybaków w pełnej krasie.

Oczywiście, korzystając z pobytu w Juracie warto poznać nie tylko Półwysep Helski, ale także zdecydować się na nieco dłuższą wycieczkę, aby zobaczyć atrakcje oferowane choćby przez Władysławowo, które znajduje się w odległości dwudziestu minut jazdy samochodem, tuż przy wjeździe na Półwysep Helski. Można w nim podziwiać latarnię morską, zabytki architektury sakralnej i inne.

Pobyt w Juracie to zatem możliwość wyboru pomiędzy aktywnym wypoczynkiem i poznawaniem historii. Wiele ośrodków wypoczynkowych oferuje znalezienie miejsc noclegowych, co możesz zrobić na przykład na stronie bestwestern.pl gdzie zajdziesz atrakcyjny hotel jurata. Być może to będzie miejsce przyszłorocznego urlopu dla Ciebie i Twojej rodziny?