Choinka sztuczna – co warto kupić? Najważniejsze parametry + ceny

Chociaż to naturalna choinka ma niepowtarzalny wygląd i aromat, wiele osób ze względu na wygodę decyduje się na sztuczne drzewka. Co warto wiedzieć przed zakupem tego typu dekoracji?

Choinka sztuczna a ekologia

Dużo dyskusji wzbudza obecnie kwestia ekologii w kontekście choinek świątecznych. Czy lepsza będzie wtedy choinka sztuczna czy żywa?

Zasadniczo zarówno sztuczne, jak i żywe drzewko nie jest przyjazne dla natury, więc lepszą opcją będzie rezygnacja z tego typu dekoracji albo mały stroik bożonarodzeniowy jako symboliczna ozdoba na święta.

Jednak także choinka sztuczna może być ekologiczna, gdy będzie używana dostatecznie długo – najlepiej co najmniej 10 lat.

Jaką choinkę sztuczną kupić?

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele sztucznych choinek do wyboru, dlatego można dopasować ją specjalnie do swojego gustu i miejsca, gdzie dekoracja ta ma być postawiona.

Pod kątem materiałów choinka może być wykonana z folii PCV lub z gałązek z PE, które mają bardziej naturalny wygląd.

Choinka sztuczna może być prosta albo dodatkowo dekorowana, na przykład może być to choinka diamentowa ze specjalnie ściętymi czubkami gałązek, choinka ośnieżona lub oszroniona. Do zestawu mogą być też od razu dodane dekoracje jak bombki choinkowe, lampki.

Ciekawym wyborem będzie także choinka sztuczna na pniu, która jest bardzo kompaktowa i mieści pod sobą mnóstwo prezentów. Jeśli szukasz ozdób świątecznych wejdź na stronę https://donito.pl/magia-swiat i wybierz coś dla siebie.

Ceny sztucznych choinek

Ceny choinek sztucznych rozpoczynają się od około 30 złotych za małe drzewka, natomiast za większą choinkę trzeba zapłacić nawet ponad 300 złotych, gdy ma gałązki PCV, lub nawet około 1000 złotych, gdy gałązki wykonane są z PE.