Ile kosztują nagrobki? Ceny pomników nagrobnych

Wykonanie i montaż nagrobka może być dużym wydatkiem. Ile kosztują nagrobki pojedyncze i podwójne? Co dokładnie wpływa na ich koszt?

Co kształtuje cenę pomnika nagrobnego?

Koszty wyrobów kamieniarskich jak nagrobki Mława i pomniki wahają się od kilku tysięcy złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Duże zróżnicowanie cenowe jest wynikiem wielu zmiennych, dlatego też wydatki przy zakupie obliczane są indywidualnie.

Ceny nagrobków warunkowane są przez czynniki jak:
– wielkość nagrobka
– forma nagrobka
– materiał wykorzystany do jego produkcji
– rodzaj obróbki materiału
– dodatkowe akcesoria: rzeźby, litery, krzyże, wazony, lampiony i inne
– miejsce położenia grobu i związany z nim sposób montażu nagrobka
– odległość między siedzibą firmy kamieniarskiej a cmentarzem

Nagrobki: przykładowe ceny

Najmniej kosztują proste nagrobki pojedyncze wykonane z polskiego granitu, składające się z płyty poziomej i pionowej z grawerowaniem. Również niedrogie są popularne teraz nowoczesne nagrobki w formie sarkofagów. Takie pomniki nagrobne to wydatek od około 4 tysięcy złotych do 6 tysięcy złotych.

Więcej należy zapłacić za pojedyncze i podwójne nagrobki wykonane z wyższej jakości granitu sprowadzanego z innych krajów. Wówczas różnica cenowa może wynieść nawet kilka tysięcy złotych przy tym samym projekcie. Wtedy wydatek to od około 8 tysięcy złotych do 12 tysięcy złotych.

Wysokie koszty mają też pomniki z ozdobnymi wycięciami, dekoracjami jak krzyże, wazony, literami metalowymi. Ceny akcesoriów nagrobnych to wydatek nawet około kilkuset złotych.