Jak samodzielnie wykonać tuning optyczny auta?

business, maintenance and people concept - male customer choosing alloy wheel rims at car repair service or auto store

Możliwości tuningu są niemal nieskończone i nie musisz iść do warsztatu tuningowego – wystarczy dostosować odpowiednie kolory swojego samochodu. Ważne jest, aby poznać metody tuningu optycznego, które pozwalają uzyskać wspaniały efekt wizualny bez wysiłku.

Folie samoprzylepne

Różnorodne folie samoprzylepne to prosty sposób na uatrakcyjnienie wyglądu samochodu. Jak ich użyć do tuningu swojego samochodu? Popularnym materiałem do tuningu samochodów jest folia. Może być używany na różne sposoby na powierzchni pojazdu i oferuje poziom personalizacji, którego nie można osiągnąć za pomocą innych materiałów.

Folia karbonowa jest popularną opcją, ponieważ można nią pokryć wiele różnych części samochodu. Często umieszcza się go na wewnętrznej stronie kokpitu i lusterkach Twojego pojazdu. Dosyć popularne są również opcje oklejania powierzchni, które można wykorzystać do pokrycia innych powierzchni samochodu, np. maski.

Istnieje też wiele folii do przyciemniania szyb samochodu.

Felgi

Wymiana felg w samochodzie to świetny sposób, aby samochód wyglądał na nowszy i bardziej atrakcyjny. Dzięki wielu dostępnym stylowym i modnym wzorom właściciele samochodów mogą wybrać najlepszą felgę, która pasuje do ich osobowości, zachowując jednocześnie styl. Aby felgi samochodowe wyglądały atrakcyjnie, możesz dostroić felgę do sportowego designu, wymieniając ją. Dostępne są różne wzory i kolory.

Prościej i taniej jest optycznie tuningować felgi do aut terenowych ozdobną taśmą przyklejoną do felg. Samoprzylepne taśmy na kole można wymieniać, co pozwala na zupełnie nowy wygląd!

Spoilery i nakładki tłumika

Kolejnym sposobem na to, aby Twój samochód wyglądał rewelacyjnie, jest również montowanie nowych części, które wpływają na widoczność samochodu. Sportowy wygląd wargi zderzaka to doskonały wybór do Twojego samochodu. Jeśli nie masz spoilera na rynku wtórnym, zakup i instalacja go samemu to naprawdę fajna opcja. Sposobem na radykalną zmianę wyglądu samochodu może być też po prostu zmiana końcówki tłumika. Na przykład chromowana stal nierdzewna może nadać jej elegancki wygląd.