Stawy

kolagen

Wiadomym jest, że wraz z wiekiem zaczynają nam coraz bardziej dolegać różnego rodzaju dolegliwości. Niektórzy ludzie potrzebują porady gastrologa, niektórzy ortopedy, a jeszcze inni sięgają po porady u kardiologów. Najczęstsze choroby ludzi starszych dotyczą oczu, układu pokarmowego, nerwowego, a także mięśniowo-kostnego.
Dlatego też, największy odsetek ludzi, którzy sięgają regularnie po porady lekarzy rodzinnych lub innych specjalistów są to właśnie ludzie starsi, najczęściej na emeryturze. Nie jest jednak powiedziane, że dorośli i młodzież nie korzysta z pomocy, jaką niesie lekarz, ponieważ obserwuje się tendencję wzrostową jeśli chodzi o zapotrzebowanie lekarzy na rynku pracy. W modzie są także ortodonci, chirurdzy stomatologiczni oraz stomatolodzy.
Jeśli chodzi o choroby związane z układem kostnym bardzo często dotyczą tez one sportowców, którzy ponoszą nieraz bardzo ciężkie kontuzje, których wyleczenie może zająć nawet kila lat. Szczególnie niebezpieczne są kategorie sportu. Najczęstszymi kontuzjami są pęknięte torebki stawowe, naderwane więzadła krzyżowe, itd, a do powrotu do pełnej sprawności fizycznej potrzeba kilkunastu tygodni oraz zestawu ćwiczeń w ramach rehabilitacji. Lekarze, aby wspomóc obciążane stawy przepisują sportowcom, a także starszym ludziom kolagen na stawy, który ma za zadanie wzmocnić stawy. Wiele sławnych osób zajmujących się branżą sportową bardzo chwali sobie taki produkt, który jest ogólnodostępny w aptekach, można dostać go nawet bez recepty od lekarza.