Co warto zobaczyć na Warmii i Mazurach? Atrakcje w pigułce!

Zamierzasz zdecydować się na wyjazd w kierunku Warmii i Mazur podczas tego urlopu? Zobacz, jakie atrakcje w tym regionie są najpopularniejsze i co warto zobaczyć na własne oczy! Podejrzyj artykuł napisany we współpracy z hotelsantamonica.pl/idealny-hotel-na-mazurach.

Zabytki na Mazurach i Warmii

Zamki, twierdze, bunkry – w tym regionie każdy amator historii znajdzie coś dla siebie. Co zwiedzić na Mazurach i Warmii?

Do najpopularniejszych zabytków zaliczane są:
– Wilczy Szaniec niedaleko Kętrzyna
– Elbląg i Kanał Elbląski
– Giżycko z Twierdzą Boyen i obrotowym mostem
– Zamki w Nidzicy, Kętrzynie, Działdowie, Reszlu
– Sanktuarium Maryjne Święta Lipka
– Mamerki z bunkrami, wieżą widokową najwyższą na Mazurach
– Kanał Mazurski
– Piramida w Rapie

Atrakcje dla aktywnych na Warmii i Mazurach

Region ten to również doskonałe miejsce do uprawiania sportów. Jak aktywnie spędzać czas i co warto zobaczyc na Warmii i Mazurach?

Najczęściej w tym kierunku wyjeżdżają amatorzy żeglowania i innych sportów wodnych. Mazurskie jeziora oferują świetnie przygotowane zaplecze, gdzie można wynająć łódki, kajaki i spędzić czas nad wodą. Wśród najpopularniejszych mazurskich jezior znajdują się Jeziorak, Mamry oraz Śniardwy.

Dostępne są również atrakcje jak windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, można wynająć quady, dlatego aktywni na pewno znajdą tutaj wiele ciekawych form wypoczynku dla siebie.

Na uwagę zasługują też lasy, dlatego wyjazd na Mazury będzie wspaniałym wyborem dla miłośników spacerowania na łonie natury, podglądania dzikich zwierząt.

Warmia i Mazury – ciekawe miejsca dla rodzin z dziećmi

Swój urlop planujesz razem z całą rodziną? W regionie również czeka wiele interesujących miejsc dla najmłodszych. Warmia i Mazury co warto zobaczyć razem z dziećmi?

Poza zwiedzaniem i aktywnym spędzaniem wolnego czasu nad jeziorami warto odwiedzić przepiękny Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie, a także park miniatur Mazurolandia.