Balsam do ciała dla mężczyzn. Jaki wybrać i jak go używać?

Kosmetyki jak balsamy do ciała są przeznaczone nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Zobacz, kiedy warto z nich korzystać i jak dobrać odpowiedni balsam do ciała dla siebie!

Kiedy mężczyzna powinien korzystać z balsamu do ciała?

Głównym zadaniem balsamu do ciała jest pielęgnacja skóry. Zawarte w nim składniki pozwalają na jej nawilżenie, natłuszczenie, mogą ją zregenerować i ukoić w razie pojawienia się podrażnień, uszkodzeń naskórka.

Mężczyzna powinien sięgnąć po balsam do ciała wtedy, gdy:
– Ma bardzo suchą skórę – swędzącą, zaczerwienioną, łuszczącą się, pękającą,
– Ma skórę wrażliwą – podatną na podrażnienia,
– Chce zadbać o atrakcyjny wygląd swojej skóry i zapobiegać jej szybkiemu starzeniu.

Jak balsam do ciała dla mężczyzny warto wybrać?

Mężczyźni często mają dużo problemów z wyszukaniem dla siebie właściwego balsamu. Jak wybrać dobry balsam do ciała dla mężczyzn?

W sprzedaży dostępne są balsamy do ciała przeznaczone specjalnie dla mężczyzn – wyróżniają się linią zapachową charakterystyczną dla kosmetyków męskich. Można również wykorzystać balsamy uniwersalne, które będą dobrym wyborem dla kobiet i mężczyzn.

Rodzaj balsamu najlepiej dobrać do konkretnych potrzeb skóry, na przykład balsam silnie nawilżający i natłuszczający do skóry suchej, natomiast łagodzący, hipoalergiczny do skóry wrażliwej.

Balsam do ciała dla mężczyzn – jaki powinien mieć skład?

Skład balsamu do ciała decyduje o jego skuteczności działania. Czego nie powinien zawierać, a co powinien on zawierać?

Warto szukać balsamów na bazie składników naturalnych jak oleje roślinne, masła roślinne, natomiast unikać tych, które zawierają syntetyczne składniki jak oleje mineralne, glikol propylenowy czy butylenowy.

Co powinien zawierać dobry balsam nawilżający? Warto szukać kosmetyków zawierających glicerynę, mocznik, kwas hialuronowy, witaminy A i E, pantenol. Również powinien on zawierać substancje natłuszczające – takie właściwości mają nie tylko masła i oleje, ale też lanolina, wosk pszczeli. Dodatkowe działanie pielęgnujące mają ekstrakty roślinne.

Czego nie powinien zawierać balsam? Najlepiej poszukiwać kosmetyków, które nie mają silnych, syntetycznych konserwantów, na przykład parabenów. Balsam do ciała dla skóry wrażliwej nie powinien mieć również bardzo długiego składu.

Jak stosować balsam do ciała, by działał skutecznie?

Balsam do ciała może przynieść ulgę skórze suchej, podrażnionej już po pierwszym użyciu, ale warto stosować go regularnie, ponieważ wtedy może on poprawić kondycję skóry na dłuższy czas.

Najlepiej stosować balsam do ciała każdego dnia, po prysznicu albo po kąpieli. Po umyciu skóry, bez zabezpieczenia jej balsamem, szybko może pojawić się uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia, swędzenia.