Od czego zacząć przygodę z internetem?

Twoja przygoda w sieci

 

Internet w dwudziestym pierwszym wieku stał się czymś, bez czego niemal nie da się funkcjonować. Obecnie wiele osób, dla których jeszcze niedawno był czymś obcym, zaczyna się nim interesować.

Takimi ludźmi jest między innymi spora część pokolenia naszych rodziców. Ludzie ci starają się dogonić otaczający świat i nadrobić powstałe przez lata zaległości technologiczne.

Od czego jednak zacząć naukę korzystania z internetu osobę, która nigdy nie odczuwała takiej potrzeby? Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, co interesowałoby naszego ucznia. Warto zacząć od założenia konta pocztowego oraz pokazania kilku portali informacyjnych, z których można czerpać bieżące informacje. Dobrym pomysłem może być też forum internetowe o tematyce spójnej z zainteresowaniami tej osoby. Dzięki temu możemy pokazać, że internet jest czymś przydatnym na co dzień i warto z niego korzystać.

Przekazywanie tej wiedzy jest naszym obowiązkiem wobec osób starszych i warto się w to zaangażować i pomagać innym wkroczyć w świat internetu.