Dla kogo pożyczka pozabankowa

banknoty

Po kredyty pozabankowe sięgają kolejni klienci, którzy z różnych powodów nie mogą liczyć na udzielenie tradycyjnego kredytu gotówkowego w banku. Przyjęło się, że z usług firm pożyczkowych korzystają głównie osoby o niskich dochodach czy też obecne w bazach BIK. Tymczasem kolejne badania, przeprowadzone wśród pożyczkobiorców sięgających po pożyczki pozabankowe, pokazują, że z takich produktów korzystają również ludzie bardzo młodzi, którzy nie posiadają żadnej historii kredytowej, jak i osoby dobrze sytuowane o dochodach w granicach średniej krajowej, które potrzebują gotówki pilnie ze względu na różne sytuacje losowe.

Czym jest pożyczka pozabankowa
Pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe to pożyczki gotówkowe, bardzo często udzielane na niskie kwoty. Ich atutem jest dostępność. O taką pożyczkę może wnioskować online, przy czym wszelkie procedury dotyczące pożyczki ograniczają się do wypełnienia udostępnionego wniosku. Firmy pożyczkowe nie uzależniają udzielenia pożyczki od przedstawienia zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach czy zatrudnieniu, zatem o pożyczkę pozabankową może wnioskować także osoba, która nie posiada takiego zaświadczenia. Pożyczka pozabankowa jest jednocześnie pożyczką, którą klienci spłacają w krótkim czasie. Większość takich pożyczek jest zaciągana z myślą o poprawieniu swojej sytuacji finansowej w związku z różnymi sytuacjami losowymi, dlatego już kolejny wpływ finansowy w postaci wynagrodzenia czy emerytury pozwala na jej całkowite spłacenie.

Kiedy sięgać po kredyty pozabankowe?
Wspomniane już sytuacje losowe to najczęstsze powody sięgania po pożyczki gotówkowe, udzielane przez instytucje pozabankowe. Po taką pożyczkę można również sięgnąć, gdy chcemy wyjechać, a właśnie trafiliśmy na super promocję biletów lotniczych czy możemy skorzystać z wyjazdu w atrakcyjnej cenie, która jednocześnie przekracza nasze możliwości finansowe. Pożyczki pozabankowe udzielane są w ciągu kilku minut, dlatego mogą być przydatne także w czasie nieplanowanych zakupów.