Golenie brzytwą – fakty i mity!

Brzytwy i maszynki do golenia otoczone są wieloma mitami. Zwłaszcza wokół tej pierwszej narosło wiele półprawd i mitów. Przekonajmy się, co jest prawdą, a co bzdurą!

Golenie się brzytwą jest trudne – mit!

Oczywiście, że goląc się brzytwą po raz pierwszy można popełnić kilka zniechęcających błędów. Pewnie, ale stawiając na dobrej jakości pędzle do golenia i akcesoria, można osiągać dobre efekty nawet przy niewielkiej wprawie. Brzytwą golili się nasi dziadkowie. Było to jedyne dostępne narzędzie i radzili sobie z nim bez oglądania tutoriali na youtubie. Używania brzytwy po prostu trzeba się nauczyć!

Jedna brzytwa może starczyć na całe życie – prawda!

O ile oczywiście, mowa o brzytwach wysokiej jakości. Te, które zawierają gotowe zestawy do golenia, często są tańsze i wykonane z recyklingowanej stali. Wpływa to na wytrzymałość samego ostrza. Jeżeli jednak, zainwestuje się w dobry sprzęt to można cieszyć się nim przez wiele lat. Jest to też dużo bardziej oszczędne rozwiązanie niż ciągłe kupowanie jednorazówek. W ten sposób, brzytwy okazują się też być bardziej ekologiczne – produkuje się ich mniej i nie lądują na wysypiskach śmieci. Do ich czyszczenia zużywa się niewiele wody, która może być chłodna.

Brzytwy można kolekcjonować – prawda!

Istnieją modele ekskluzywnych brzytew, które produkowane są w małych, limitowanych edycjach. Są one przeznaczone wyłącznie do kolekcjonowania i podziwiania ich. Zbieranie tych luksusowych narzędzi to wdzięczne hobby godne gentelmana. Albo osoby, która aspiruje do tego miana.

Naturalne pędzle do golenia