Ile kosztuje wynajem krótkoterminowy samochodu na miesiąc?

Cropped portrait of a handsome young male mechanic holding a hiring sign while standing in his workshop.

Potrzebujesz auta na miesiąc? Na ten okres możesz wynająć pojazd w praktycznie każdej wypożyczalni samochodów. Z jakimi wydatkami trzeba się wtedy liczyć?

Jak uzyskać samochód na miesiąc?

Złożona naprawa auta, dłuższy wyjazd służbowy, konieczność czasowego powiększenia firmowej floty – to jedynie parę sytuacji, gdy można wykorzystać wynajem krótkoterminowy samochodu.

Gdy pojazd potrzebny jest do miesiąca, w takim przypadku usługa ta jest zaliczana do kategorii wynajmu krótkoterminowego. Ten typ wynajmu charakteryzuje się naliczaniem kosztów za każdy dzień oraz uproszczonymi formalnościami dla klienta.

Wypożyczalnie oferują różne rodzaje samochodów do wynajmu krótkoterminowego, co pozwala na wybranie najlepszego modelu zależnie od konkretnych potrzeb. Mogą być to kompaktowe auta miejskie lub pojazdy typu SUV, sedany czy kombi. Można również zdecydować się na wynajem samochodu dostawczego.

Wynajem auta na miesiąc – ile kosztuje?

W ofertach wypożyczalni samochodowych wynajem auta na miesiąc możliwy jest w cenie rozpoczynającej się od około 140 złotych za jeden dzień brutto. Z kolei w przypadku samochodów wyższej klasy czy dostawczych ceny to zwykle około 300-400 złotych brutto za jeden dzień.

Miesięczny wynajem najczęściej jest związany z kosztem wynoszącym średnio 3500-6000 złotych, ponieważ wiele wypożyczalni samochodowych oferuje atrakcyjne zniżki dla klientów, którzy decydują się na wynajęcie auta na dłuższy czas.

W przypadku wynajmu samochodu dla firmy możliwe jest zastosowanie odliczeń podatkowych.

Dokładne cenniki wynajmu krótkoterminowego samochodów można znaleźć na witrynach wypożyczalni.

Krótkoterminowy wynajem samochodu – o czym musisz pamiętać?

Wybierając wynajem krótkoterminowy auta, należy pamiętać o poniższych kwestiach:

– Spełnienie wymogów dotyczących najmu – zwykle minimalny wiek do wynajęcia auta to 21 lat, a także konieczne jest posiadanie dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem.
– Limity kilometrów – należy dopasować je do planowanej liczby przejechanych kilometrów lub wybrać samochód bez limitu kilometrów.
– Kaucja za samochód – należy sprawdzić jej wysokość i możliwą formę jej wniesienia, na przykład z użyciem karty, w gotówce.
– Dodatkowe koszty – mogą być one powiązane między innymi z kosztami umycia i sprzątania samochodu, uzupełnienia baku, prowadzeniem pojazdu przez drugiego kierowcę, zagranicznym wyjazdem.
– Zakres ochrony ubezpieczeniowej – warto sprawdzić, jakie jest ubezpieczenie oferowane przez wypożyczalnię i w razie potrzeby dokupić dodatkowy pakiet, by zredukować odpowiedzialność.
– Dodatkowe usługi – wiele wypożyczalni może zaoferować klientom usługi dodatkowe, między innymi w ramach podstawienia i odbioru pojazdu spod konkretnego adresu, wypożyczenia fotelika dziecięcego.