Jak wybrać odpowiedni pojemnościowy podgrzewacz wody?

Zastanawiasz się nad zakupem pojemnościowego podgrzewacza wody, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Musisz zastanowić się nad paroma kwestiami, aby wybrać odpowiedni podgrzewacz wody do Twojego domu.

Ilość punktów poboru wody

Zastanów się, w ilu miejscach w domu potrzebujesz ciepłej wody w kranie.
Jeśli punkt poboru będzie jeden, to zdecydowanie tutaj najlepszym wyborem będzie bezciśnieniowy podgrzewacz wody.
Jego zbiornik jest niewielki, dlatego jest oszczędny i sprawdza się tam, gdzie potrzeba nam ciepłej wody często, ale niekoniecznie w dużych ilościach.
Jeśli punktów poboru wody w domu będzie więcej, to musimy celować w ciśnieniowe podgrzewacze wody. Ich zbiorniki są dużo większe, dobrze izolowane, dzięki czemu ogrzewają one dużą ilość wody na raz. Mogą one zostać podłączone do instalacji wodociągowej lub pod dojście wody z własnego ujęcia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podgrzewacza?

Po wyboru rodzaju podgrzewacza warto również zwrócić uwagę na jego moc i pojemność. Za mały podgrzewacz będzie dla nas udręką – ciepła woda może się skończyć w nieodpowiednim momencie, a za duży naciągnie nas na dodatkowe, niepotrzebne koszty. Np. do domu jednorodzinnego zwykle optymalnym podgrzewaczem ciśnieniowym będzie ten o pojemności do 120 l.

Jakiej firmy podgrzewacz wody kupić?

Sprawdź w internecie opinie dotyczącą firm produkujących podgrzewacze wody. Dużym powodzeniem cieszą się firmy Bosh, Dafi, Ferolli, Siemens, Biawar, Amicus, Ariston. Podgrzewacze wody można kupić w takich marketach jak Obi czy Castorama i tam uzyskać fachowe doradztwo w wyborze podgrzewacza. Można także zakupić podgrzewacz wody na Allegro czy w serwisie OLX.

Dowiedz się również więcej o produkcie przepływowe podgrzewacze wody, być może one właśnie będą dla Ciebie odpowiedniejsze.

http://beretta.pl