Wynajem auta biznesowego – to się opłaca

Pojazdy firmowe to coraz częściej samochody biznesowe. Ważne spotkania z klientami i strategiczne podróże służbowe wymagają lepszych pojazdów. Łatwo sobie wyobrazić, gdy klient czeka na managera danej firmy i widzi go podjeżdżającego luksusowym autem pod siedzibę firmy. Samochody biznesowe to również koszty leasingowe, serwisowe i eksploatacyjne.

Jak obniżyć koszta z tytułu użytkowania aut biznesowych?

Wybierając ofertę najmu samochodu do celów biznesowych, automatycznie odpada wiele kosztów obciążających. Wynajem tym bardziej jest opłacalny, jeśli jest długoterminowy. Na przykład biznesrentcar.pl oferuje kilka konkretnych modeli w zależności od przeznaczenia.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Stała kwota miesięczna za wynajem, brak dodatkowych opłat za przeglądy i drogie naprawy w serwisach mechanicznych. W porównaniu do umów leasingowych — kwoty miesięczne mogą się zmieniać oraz mogą być naliczane odsetki karne. Tak wynajmując auto długoterminowo — opłata jest jedna i ta sama przez cały okres trwania najmu.

Procedura najmu

Wybranie auta dla firmy w leasingu jest procesem długotrwałym, wymagającym wielu poświadczeń i dokumentów — końcowym efektem jest umowa leasingu. Najwięcej tutaj tracą przedsiębiorcy osiągający niewielkie dochody. Biorąc pod uwagę dodatkowe kosztowne opcje wykupu — leasing nie jest panaceum na auto biznesowe.

Wynajęcie długoterminowe auta jest proste i pozwala ograniczyć formalności do absolutnego minimum. Firma wynajmująca nie będzie sprawdzać wysokości comiesięcznych dochodów. W przeciwieństwie do firm leasingowych. Opłata będzie stała i korzystniejsza od uciążliwej umowy leasingowej.

Więcej: http://biznesrentcar.pl/