Co zrobić z nieaktywnym towarem podczas remanentu (LoMag)?

Program magazynowy pozwala nam wykonać relatywnie szybki remanent, dzięki czemu zachowamy ciągłość pracy magazynu. Właśnie dlatego coraz więcej firm decyduje się na inwentaryzację poprzez arkusze spisowe. W taki sposób bez trudu zweryfikujemy prawdziwą ilość towarów znajdujących się na magazynie, a także wprowadzimy niezbędne modyfikacje do systemu. Jest to niezbędne niezależnie od tego, jak duży jest nasz magazyn, czy też ile obiektów magazynowych posiadamy. Aplikacja magazynowa (http://www.lomag.pl/LoMagAndroid/) zapewnia nam szybką i intuicyjną obsługę.

Rozciągnięcie remanentu w czasie

W przypadku towarów nieaktywnych dobrze jest nieco rozciągnąć inwentaryzację w czasie. W takim przypadku należy stworzyć arkusz spisowy z nieaktywnymi towarami. W odpowiednim momencie możemy połączyć go z pozostałymi arkuszami. Dzięki temu połączymy wszystkie dokumenty w jeden remanent. Większa swoboda sprawia, że łatwiej będzie nam zarządzać obiektem magazynowym. Arkusz spisowy towarów nieaktywnych może powstać w dowolnym momencie.

Edycja arkusza spisowego

Może zdarzyć się tak, że towar nieaktywny zostanie wydany z magazynu szybciej niż przewidywano. W takiej sytuacji wystarczy jedynie wykonać korektę arkusza spisowego. Istotne jest to, aby zrobić to przed połączeniem dokumentów w remanent. Wprowadzenie wszelkich poprawek nie powinno sprawić nam problemów. Wystarczy jedynie rozwinąć „Arkusze spisowe”, a następnie kliknąć przycisk „Edytuj”. Oczywiście musimy wskazać właściwy arkusz spisowy, czyli ten, który zawierał wydany towar.

Źródło: Prowadzenie magazynu