Obsługa firm w Danii – gdzie szukać wsparcia?

Założenie działalności gospodarczej w Danii, zwłaszcza jako obcokrajowiec, może być wymagającym przedsięwzięciem. Gdzie można otrzymać pomoc w otwarciu oraz w prowadzeniu własnej firmy w Danii?

Pomoc dla przedsiębiorców w Danii

Założenie i prowadzenie biznesu w Danii nie jest skomplikowane. Nie bez powodu kraj ten regularnie znajduje się na szczytach list miejsc, w których własną działalność prowadzi się najłatwiej. Nie oznacza to jednak, że firma w Danii nie ma żadnych obowiązków.

Przedsiębiorcy muszą pamiętać o tym, by prowadzić księgowość i zajmować się obliczaniem i odprowadzaniem podatków. Gdy chodzi o firmy założone przez obcokrajowców, konieczne są także dodatkowe obowiązki, między innymi rejestracyjne.

Pomoc w powyższym zakresie duńscy przedsiębiorcy mogą otrzymać w urzędach – urzędnicy są chętni do wyjaśnienia wszystkich kwestii. Dodatkowo wiele firm decyduje się na korzystanie z usług biur rachunkowych.

Kiedy warto skorzystać z biura rachunkowego?

Najczęściej biuro rachunkowe kojarzone jest jako miejsce, w którym prowadzi się księgowość i oblicza podatki, jednak przedsiębiorcy wybierający obsługę biur mogą otrzymać także pomoc w innym zakresie.

Gdy zakładana jest firma w Danii, warto również pomyśleć o obsłudze biura rachunkowego, aby zaoszczędzić swój czas i uniknąć problemów wynikających z niedopełnienia swoich obowiązków jako przedsiębiorcą.

Wybrany zakres usług w biurach rachunkowych:
– Księgowość – prowadzenie ksiąg firmowych,
– Podatki w Danii – rozliczanie roczne firm w Danii, przygotowywanie deklaracji podatkowych, sprawozdań finansowych, doradztwo podatkowe,
– Kadry i płace – pomoc w zatrudnianiu i rozliczaniu pracowników,
– Badania rynku – na zlecenie klientów,
– Wystawianie duńskich faktur.

Aktualnie dostępne są też biura rachunkowe z polskojęzyczną obsługą – to propozycja dedykowana dla Polaków w Danii, którzy chcieliby łatwiej prowadzić swoją działalność bez barier językowych.