Jak promować swoją muzykę w sieci. Wskazówki i triki

Young people have a good time in camp in nature. They're resting, laughing and singing with music from ukulele, happy to be together.

Czy kiedykolwiek myślałeś o zarabianiu pieniędzy na swojej muzyce? Cóż, nie musisz czekać na wytwórnię płytową lub dużego producenta, który zaoferuje Ci umowę! W rzeczywistości możesz zacząć to robić już teraz, promując swoją muzykę w Internecie. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się jak zarabiać na własnej muzyce.

1. Media społecznościowe

Jednym z najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy w Internecie jest dziś potencjał mediów społecznościowych. Dzięki tym mediom możliwe jest nie tylko promowanie muzyki na całym świecie, ale także jej sprzedaż.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie promocji i zarabiania na muzyce jest stworzenie własnych profili na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube. Ważne jest również sprawdzenie usług serwisów streamingowych, takich jak Apple Music, Tidal czy Spotify, które pozwalają na przesyłanie muzyki i otrzymywanie za to pieniędzy.

Do swojego profilu można dodać muzykę i regularnie zamieszczać na nim innego rodzaju informacje. Strony te dają również możliwość transmitowania wydarzeń na żywo, takich jak koncerty. Widzowie mogą wtedy wpłacać pieniądze na rzecz artysty.

2. Serwisy do sprzedaży muzyki

Innym sposobem na zarabianie na muzyce jest oferowanie jej na stronach internetowych, które dają taką możliwość. Można w nich zamieszczać własne utwory, ścieżki instrumentalne, beatheady i efekty dźwiękowe, przeznaczone na przykład do reklam, prezentacji i innego rodzaju materiałów, które wymagają odpowiedniego akompaniamentu. Strony te często określane są mianem banków muzyki. Pozwalają one kupującym na błyskawiczne pozyskanie piosenek i innych materiałów muzycznych. Sprzedawana na nich muzyka określana jest również jako stock music.

3. Tworzenie muzyki na zlecenie

Trzecią opcją wartą rozważenia jest tworzenie własnej muzyki na zlecenie dla swoich klientów. Najpierw trzeba znaleźć osoby zainteresowane jej kupnem. Promocja muzyki może odbywać się wtedy poprzez portale społecznościowe, banki muzyczne, ale także własną stronę internetową, czy serwisach ogłoszeniowych.

Więcej metod promocji znajdziesz na vinyllee.com/jak-promowac-muzyke/.